خانواده درمانی

غرغر صبحگاهی

غرغر صبحگاهی

بعضی از مردم با روحیه ای سرشار از شادابی و نشاط از خواب برمی خیزند، اما بعضی دیگر، هنگام صبح از روحیه مناسبی برخوردار نیستند آنقدر غرغر می‌کنند که شادابی را از دیگران هم می گیرند.

همه مردم – حتی کودکان – حق دارند غرغر کنند

همه مردم – حتی کودکان – حق دارند غرغر کنند. مراحلی در رشد کودک وجود دارد که می‌توان از آنها به غرغر کردن تعبیر کرد. مثلاً در حدود دو سالگی کودکان شروع به اظهار وجود و اعلام عدم وابستگی می کنند. این کار را با دادن جواب نه به تمام پرسش ها و درخواست ها انجام می دهند که می تواند به آسانی توسط والدین به عنوان رفتار منفی و غرغر کردن تعبیر شود که در واقع اینطور نیست.

کودک و سن بلوغ 

کودکانی که به سن بلوغ نزدیک می‌شوند، دم دمی مزاج، زودرنج و حساس می شوند که این نیز حالتی کاملاً طبیعی است. اگر کودک شما معمولاً صبح‌ها شاداب است ولی گاهی به طور غیر منتظره‌ای صبح ها شروع به غرغر کردن می‌کند، می‌تواند نشانگر این باشد که چیزی مثلا خواب کم، بیماری یا فشار عصبی او را آزار می‌دهد.

این مشکلات نباید مورد بی توجهی قرار گیرند. ارائه راه حل هایی در مورد کودکانی که عادت دارند همیشه نق بزنند و به نظر می‌رسد که همیشه از دنده چپ برمی‌خیزند. با این حال، این راه حل ها را در مورد کسانی که گهگاه اینطور هستند، نیز به کار ببرید.

  1. رفتار او را به طور سنجده نادیده بگیرید.
  2.  زمان برخاستن را تغییر دهید.
  3.  به شوخی برگزار کنید.
  4. رفتار بد کودک را به او نشان دهید.
  5.  محدودیت زمانی را در نظر بگیرید.
  6. رفتارتان را عوض کنید.
  7. محرومیت موقت را به کار بگیرید.
  8.  جدول خداحافظی بداخلاقی
نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره