روانکاوی

فرا رفتن از یکنواختی

فرا رفتن از یکنواختی

اگر می خواهید معنای بیشتری به زندگیتان ببخشید، باید بیشتر تلاش کنید. پرمعنا بودن را به عنوان هدف خود در نظر بگیرید، زمان بگذارید، تحقیق کنید و از برگه های چسب دار فراوانی استفاده کنید. این کار را می توانید با استفاده از تمرین عبارتهای رویای بزرگ انجام دهید.

فرا رفتن از یکنواختی

عبارت رویای بزرگ

برای انجام تمرین‌ عبارتهای رویای بزرگ به برگه های چسب دار، یک برگ کاغذ بزرگ یا وایت‌برد، یک دفتر یادداشت و اراده ای راسخ برای بزرگ اندیشیدن نیاز دارید.
۱. یک هفته وقت بگذارید تا به هدف تان بیندیشید. با هر ایده به عنوان یک پروژه برخورد کنیم و آن ایده را روی یک برگه ی چسب دار بنویسید. به هر تعداد ایده ی ممکن بیندیشید، حتی اگر فکر می‌کنید که بعضی از ایده‌های تان قابل دستیابی نیستند.
۲. یادداشتهای خود را به موضوع های مختلف دسته بندی کنید تا الگوهای مختلف مشخص شوند.
۳. در مورد هر موضوع از خود بپرسید که چگونه می توانید آن ایده را بزرگ تر و بهتر کنید. برای مثال، تنها تناسب اندام کافی نیست، بایستی تناسب اندام برای شرکت در دوی ماراتن داشته باشید، و سپس آن ایده را باز هم بزرگتر کنید؛ داشتن بهترین تناسب اندام در جهان
۴. سوال های زیر از خود بپرسید:
• چه کسی را می شناسم که زندگی اش، زندگی رویایی من است؟
• زندگی روزانه ی او چگونه است؟
• اگر فقط ۶ ماه دیگر زنده بودم، چگونه زندگی می کردم؟
• اگر ۱۰ برابر ماجراجوتر بودم چطور؟
• چه چیزی را بیشتر از همه می خواهم به دست آورم؟
• چرا هدفم انقدر برایم اهمیت دارد؟

فرا رفتن از یکنواختی

حتما دلایل خود را برای دستیابی به هدف تان همین حالا تعیین کنید. کدام جنبه از هدف تان، بیشترین معنا را خواهد داشت؟ برای مثال، هدفتان روان صحبت کردن زبانی خارجی است. آیا روان صحبت کردن غالباً تنها برای لذت بردن از گفتگو با دیگران و رساندن منظورتان به آنهاست یا می خواهید فرصت های شغلی خود را گسترش دهید؟ اکنون وقت آن است که رویای خود را بشناسید.

۵. هدفتان را زیر موضوع یادداشت تان بنویسید و آنچه را می‌خواهید به وضوح مشخص کنید. برای مثال: پس از یک سال تمام قرض هایم را پرداخت می‌کنم و استقلال مالی خواهم داشت. نصف درآمدم را خرج نیازهای روزانه و بقیه را پس انداز می کنم.

۶. به زمان حال برگردید؛ اکنون برنامه ریزی معکوس انجام خواهید داد. موضوع را انتخاب کنید و مسیری به سوی هدف تان رسم کنید. مدام از خود بپرسید که چطور می توانم راه های مختلف برای رسیدن به هدف را بررسی کنم. با رسم خط سیری به سوی هدف تان همین کار را برای بقیه ی موضوع ها انجام دهید.

۷. در پایان، هدف هایی را انتخاب کنید که می توانید در ۳۰ روز آینده به آنها برسید. از اطرافیان تان کمک بگیرید تا رویای خود را زنده نگه دارید.

۸. برای آنکه بتوانید راه تان را ادامه دهید، با استفاده از عکس ها و نمادها، مسیر خود را روشن نگه دارید.
برای آنکه بتوانید عبارتهای رویای بزرگ تان را با نزدیکان تان در میان بگذارید، باید مهارت داشته باشید. گاهی دوستان و خانواده با شک کردن و نگران شدن، ناخواسته مسیر شما را مسدود می کنند. آنها ممکن است از تغییر بترسند و در نتیجه ترس های خود را به شما منتقل کنند.

تمرین عبارت های رویای بزرگ را مرتب بازبینی کنید؛ شاید آن را به عنوان هدف سال جدید در نظر بگیرید. ابتدای هر سال ببینید برای بخشیدن معنا به زندگی تان در سال گذشته، چه کار کرده اید.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره