Site icon مرکز مشاوره آرمیتا

ماسه بازی کودکان

ماسه بازی کودکان

به دلیل قدرت شکل پذیری فراوان ماسه، ماده نقش عمده‌ای در بازی‌های کودکان ایفا می‌کند، و اهمیت ویژه ای در بازی های کودکان دارد. به کمک ماسه بازی های گوناگون می توان انجام داد.

در غالب این فعالیت ها ماسه به اطراف محیط بازی پاشیده می شود و راه مناسب و کارایی برای جلوگیری از این ریخت و پاش وجود ندارد. پیشنهاد ماسه بازی به کودکانی که در انتخاب نوع بازی مردد مانده اند معمولا با استقبال روبرو می‌شود.

با ماسه همانند گل می توان اشیای گوناگونی را به وجود آورد، به کمک اضافه کردن اندک رطوبتی به ماسه، می‌توان تونل، قلعه، برج و اشیای مختلفی ساخت. در داخل محیط خانه نیز می‌توان امکان ماسه بازی را به طور محدود پدید آورد، این کار می‌تواند به کمک جعبه بزرگی از جنس چوب یا پلاستیک انجام شود، جعبه را از ماسه پر کنید و در آن انواع ظروف اندازه گیری و فنجان های بزرگ و کوچک قرار دهید، به وسیله یک آبپاش می‌توان سطح ماسه را کمی خیس نمود و امکان محیط مناسبی برای بازی کودکان فراهم کرد.

اگر بنا به دلایلی از کاربرد ماسه نگران هستید می توانید از نمک استفاده کنید، اما بازی با نمک چند اشکال دارد، نخست اینکه در هنگام خیس شدن تا حد زیادی تحلیل می رود و دوم اینکه اگر احیانا زخم کوچکی در دست و یا پای کودک وجود داشته باشد، به وسیله نمک دچار سوزش و ایجاد ناراحتی می‌کند، گذشته از این دو مورد نمک مرطوب باعث ایجاد خراش بر روی سطح پوست بدن می‌شود.

آموزش هایی که در ضمن بازی با ماسه و آب می تواند به کودکان ارائه کرد عبارتند از:

در هنگام ماسه بازی می‌توان مطالب زیر را به کودکان آموزش داد:

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید.

Exit mobile version