روانکاوی

مدل یادگیری

مدل یادگیری

بر اساس مدل یادگیری تغییر زیست شناختی و آسیب پذیری اشخاص کاملا جنبه ی ژنتیک ندارد، بلکه ممکن است توسط عوامل محیطی مانند فشار محیطی، تقلید، و الگوبرداری شکل بگیرند. مدل زیستی ‌۔ روانی ۔ اجتماعی مطرح می کند که دارو درمانی و حمایت اجتماعی و روانی، اهمیت زیادی در متن برنامه‌های مداخله‌ی درمان فردی دارند.

مدل یادگیری

در این برنامه ی درمانی، بیمار برای مدت طولانی تحت درمان با دوز ثابتی از یک دارو قرار می گیرد که بدین ترتیب، باعث تخفیف بعضی از علایم جسمانی و روانی می‌شود؛ اما در بیشتر مواقع به داروی مصرفی خود وابسته می شود. اساساً درمان دارویی و استفاده از آن در درمان اعتیاد مفید می باشد، اما در اکثر موارد منجر به شکل گیری مقاومت در اکثر برنامه های درمانی می شود که این حالت، به جهت تلفیق دارو درمانی است و شخص وابسته به مواد، به دارو نیز وابسته می شود؛ زیرا دارو درمانی و استفاده از دارو به شکل یک تکیه‌گاه عمل می‌کند و نقص های مطرح شده به عنوان نقش بارز و شایع در همه بیماران دیده می‌شود و دارو به تنهایی نمی‌تواند روش درمانی کافی باشد و به تنهایی اغلب محکوم به شکست است. طبق مطالب ذکر شده ی فوق، یکی از بهترین گزینه‌ها برای بهبود انگیزه ی درمانجویان در ارتباط با پیگیری درمان و تسهیل دوره ی نقاهت، روش درمانی BRENDA است.

مدل یادگیری

برنامه‌های مداخله ای

برنامه‌های مداخله ای این روش درمانی بر رویکردی فردی و گروهی استوار است و با همکاری جمعی از متخصصین چون مشاورین، روانشناسان، خانواده ی درمانگران، پزشکان، پرستاران و مددکاران اجتماعی صورت می‌گیرد. در این شیوه، درمانگر گزینه های درمانی ای را در نظر می‌گیرد که مناسب بیمار خواهند بود و به درک اساسی و صحیح از اعتیاد و نیازهای خاص بیماران دست می‌یابد. پژوهش‌های اخیر در زمینه ی سوء مصرف مواد نشان داد که اعتیاد یا وابستگی به مواد درمان پذیر است و درمان این گونه بیماران در کاهش مصرف مواد و کاهش ابتلا به عفونت، به علت HIV و کاهش هزینه های اجتماعی و بهداشتی ناشی از اعتیاد و کاهش رفتارهای ضداجتماعی و مجرمانه بسیار موثر بوده است.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره