روانکاوی

مراحل یک فعالیت جنسی طبیعی

فعالیت جنسی طبیعی

سائق و میل، برانگیختگی، آستانه، ارگاسم، فرونشینی

سائق و میل

نشان دهنده میزان کنونی علاقه شخصی به میزان جنسی است سائق جنسی، ادراک نیاز برای فعالیت جنسی است. یک نیاز اساسی که تا حد زیادی به صورت زیستی هدایت می شود.

برانگیختگی

برانگیختگی مرحله‌ای است که طی آن افکار و فعالیت جنسی تمرکز یافته آغاز می‌شوند. شاید قابل ملاحظه ترین هم بسته مراحله برانگیختگی، پرخون شدن عروق اندام های تناسلی است که منجر به نعوظ آلت تناسلی در مردان و پرخونی مهبل کلیتوریس و روانسازی مهبل در زنان میشود.

آستانه

پاسخ به تحریک لمسی نیز در دو بخش جنسی مشابه است از نظر فیزیولوژیک نعوظ در جنس مذکر مشابه با تورم بافت نعوظی کلیتوریس می باشد.

ارگاسم

کتابهای قدیمی تر گرایش دارند بین دو نوع ارگاسم زنانه تمایز قائل شوند. ارگاسم مهبلی بسیار قدرتمند و تا حدی پخته‌تر از ارگاسم کلیتوریسی احساس می‌شود که در مقایسه، فرعی و نارس در نظر گرفته می‌شود. در حال حاضر این تصور معتبر محسوب نمی شود.

فرونشینی

آخرین مرحله پاسخ طبیعی، فرونشینی است. وقتی بدن به حالت آرامش طبیعی بر می گردد، با کاهش ضربان قلب، سرعت تنفس، گر گرفتگی پوست، روان‌سازی و پرخونی اندام تناسلی، به سطح طبیعی و حالت آرامش باز می‌گردد. این زمان مهمی برای نزدیک شدن جسمانی و عاطفی در رابطه عاشقانه است. هرچند، برای برخی افراد، به ویژه اگر در پایان یک روز طولانی و پرمشغله عشق بازی کنند. ممکن است به سرعت با خواب دنبال شود. گاه این حالت می تواند یک منبع نارضایتی برای همسران باشد.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره