روانکاوی

مراقبه کوهستان

مراقبه کوهستان

بر روی صندلی به راحتی نشسته و دستان خود را آزادانه در کنار خود قرار دهید. چشمان خود را بسته و توجه خود را به تنفس خود هدایت کنید، حال تنفس خود را به قسمت های مختلف بدن هدایت کرده و احساسات خود را در آنجا بررسی کنید هر گونه کشش، تنش، درد، مورمور شدن و حتی بی حسی را در این مناطق بررسی کنید.

مراقبه کوهستان

ابتدا از کف پای راست ،…. (حدود 15دقیقه تنفس و هدایت نفس در داخل بدن و وارسی احساسات موجود در آن مناطق). سپس : تصور کنید که قله کوهی در مقابل شماست این کوه را بهر شکلی که دوست دارید به تصویر بکشید، پر از برف، پر از سبزه، سنگی و… با دقت به اطراف خود نگاه کنید درختان در حال شکوفه زدن هستند و پرندگان به ساختن لانه بر روی شاخه درختان مشغولند، حیوانات کوچکی را می بینید که در دامنه کوه به گشت و گذار مشغولند، در میان گلهای نورسته بهاری قدم بزنید و هوای تازه را عمیقا استشمام کرده و از آن لذت ببرید.

بوی علف های تازه و زیبای بهار

بوی علف های تازه و زیبای بهار را حس و لمس کنید، مدتی دراین حال سر میبریم متوجه میشویم که هوا آهسته آهسته گرم تر و گرم تر می شود درختان پر از میوه های رسیده شده اند شاخه های درختان بسمت زمین خم شده اند در اطراف خود گندمزاری را مملو از گندم های طالیی تصور کنید – گرمی آفتاب را روی پوست خود حس کنید. به اطراف نگاه کنید، رفته رفته گرمی هوا رو به خنکی رفته و بارش پراکنده باران را روی تن خود احساس می کنید، حیوانات کوچکتر را می بینید که مشغول جمع آوری آذوقه در اطرافتان هستند، برگهای درختان شروع به زرد شدن می کنند.

مراقبه کوهستان

برگهای طلایی، قرمز و نارنجی صدای خش خش برگها را در زیر پای خود می شنوید به آسمان نگاه کنید ابرهای خاکستری و سیاه، توجه خود را به صدای بارش باران هدایت کنید. قطرات باران را روی تن خود احساس کنید، احساس سرما و سرد تان شدن، در فکر خود بدنبال سر پناهی برای آرامش و امنیت هستید به اطراف می نگرید پرندگان و حیوانات به لانه های خود پناه می برند. آب رودخانه ها شروع به یخ زدن می کنند و برف سفید همه زمین را پوشانده است، به اثر پای خود بر روی برف ها نگاه کنید.

مراقبه کوهستان

به دانه های برف که از آسمان بسوی زمین می آیند نگاه کنید. به سرما و سکوت دشت توجه کنید، حال نفسی عمیق کشیده و تصور کنید که شما همان قله بلند کوه هستید که دوستانتان همانند دامنه های کوه به اطراف شما کشیده شده اند، بلند، با صلابت، با ریشه هایی محکم در زمین، پر قدرت و استوار قدرت و استواری را در خود احساس کنید، تصور کنید که در دامنه پر عظمت شما پرندگان و حیوانات در حرکتند، درختان در حال شکوفه زدن هستند و گلهای زیبای بهاری در حال روییدن هستند، به پایین نگاه کنید و گذر فصول سال را نظاره گر باشید، بهار، تابستان، پاییز و زمستان گرم شدن هوا، رسیدن میوه های در دامنه تان، تابش خورشید را از نزدیکتر لمس کنید و ….

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره