روان درمانی فردی

مراقبه یا ( مدیتیشن ) چیست؟

مدیتیشن ( مراقبه ) ، که از تکنیکهای توجه آگاهی (Mindfulness) به حساب می آید ، راهکاری است برای اینکه تجربه های درونی تان را بدون قضاوت ، دلسوزانه و مبتنی بر پذیرش ، مشاهده کنید. در ادامه مطلب مطالعه کنید.

وقتی مدیتیشن را تمرین می کنید، متوجه می شوید که تمام افکار و هیجان ها و احساسهای درونی شما، چه دردناک و چه خوش آیند موقت و گذرا است . آنها می آیند و می روند و شما یاد می گیرید که صرفا مشاهده گر باشید.

(Mindfulness) ، را توجه آگاهی و حضور ذهن ترجمه کرده اند که اصل آن از تعالیم و آموزشهای بودا می آید.

توجه آگاهی تکنیک اصلی شیوه های مختلف مراقبه است .

در غرب کبات-زین، نویسنده ، پژوهشگر حوزه پزشکی به مطالعه این تکنیک پرداخت. او مبدع برنامه های کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی است .

پژوهشها نشان می دهند که توجه آگاهی( مراقبه- مدیتشین و کلا تکنیکهای مایندفول نس) منجر به کاهش معنادار اضطراب، حملات پنیک و وحشت زدگی، فوبیا و ترسهای مرضی، افسردگی، خشم، دردهای مزمن می شود. (کبات وهمکاران، 1992).

دستورالعمل های بیشماری برای مراقبه (Meditation)، وجود دارد ، مثلا مشاهده بدن، اسکن بدن، تنفس آگاهانه، شمارش و ثبت تنفس ، مراقبه مکان امن و غیره که بنا به نیاز مراجع ، درمانگر برای وی تشخیص میدهد و با او کار می کند .

نیاز به مشاوره حضوری در خصوص مراقبه دارید ؟! 

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید .

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟! 

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید .

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp , IMO , Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره