روان درمانی فردی

مراقب حال خوب خودت باش

مراقب حال خوب خودت باش

جسمی

ابتدا اگر مشکل جسمی دارید سریع تر به دنبال درمان آن باشید. به پزشک مراجعه کنید و اگر آزمایش دارید آن را پشت گوش نیندازید؛ حتما آن را انجام دهید و نتیجه اش را پیگیری کنید. اگر سلامت دندان هایتان مشکل دارد برای آن وقت و هزینه اختصاص دارد و به آنها رسیدگی کنید.

چکاپ سالانه

چکاپ سالانه را انجام دهید و از سلامتی خود اطمینان کامل حاصل کنید. شاید دلیل کج خلقی ها و استرس هایتان ناشی از وجود مشکلی در سلامت جسمی شما باشد. هر چه شما سالم تر و سرحال تر باشید، بهتر و بیشتر میتوانید به همسر و فرزندانتان رسیدگی کنید؛ پس در درجه اول از سلامت جسمانی خود اطمینان حاصل کنید.

یادتان باشد که در یک خانواده همه افراد و اعضای خانواده مهم هستند، تمام توجه خود را به سمت کودک نبرید نبرید تا جایی که از خودتان غافل شوید. حواستان به سبک زندگی غذایی تان باشد سعی کنید تا جای ممکن از رژیم غذایی سالم تر، میوه و سبزیجات بیشتر استفاده کنید. مصرف مواد قندی و مضر برای سلامتی را نیز کاهش دهید.

رژیم مناسب

یکی از بهترین راه های اجرای رژیم مناسب، در معرض دید قرار دادن مواد غذایی سالم و دور از دید نگه داشتن مواد ناسالم است؛ مثلاً من می خواهم مصرف میوه و سبزیجاتم را افزایش دهم و مصرف شیرینی و شکلات را کاهش دهم، بهتر است که روی میز آشپزخانه همیشه میوه و سبزیجات را قرار دهم که می‌خواهم مصرف کنم و در مقابل آن مواد قندی و شیرینی جات را از دیدم دور نگه دارم؛ در این صورت بهتر می توانم به سمت سالم خواری حرکت کنم.

هرچقدر شما بیشتر و بهتر بتوانید در این امر موفق شوید بیشتر احساس شادابی و سرزندگی می کنید. بعد از غذا نوبت خواب است. خیلی خیلی مهم است که ما در طول شبانه روز خواب مناسب و با کیفیتی داشته باشیم. یکی از علت های کم خوابی و بدخوابی ما استفاده مکرر و زیاد از گوشی های موبایل است.

مراقب حال خوب خودت باش

بسیاری از ما در طول شبانه روز ممکن است که به اندازه کافی خوابیده باشیم؛ اما بعد از خواب انگار هنوز خسته ایم و سرحال نیستیم؛ دلیلش همین گوشی مبارک است. هرچه بیشتر خود را ملزم به مدیریت رسانه کنیم، بهتر و با کیفیت تر می شود. تنها با یک کار ساده و البته سخت می توانید خوابتان را بهبود بخشید؛ یک ساعت قبل و بعد از خواب از گوشی همراه استفاده نکنید.

حالا چرا میگوییم ساده و سخت؟ ساده از این جهت که فقط یک کار لازم است انجام دهید و سخت از این بابت که انجام آن نیازمند نیروی قوی درونی است؛ اما اگر موفق به انجام آن شوید، نتایج فوق العاده اش را بر خواب تان خواهید دید. برای خانواده ای که بچه کوچک یا نوزاد دارند نیز بهتر است که خواب خود را با خواب فرزندشان تنظیم کنند و وقتی او می خوابد والدینشان نیز بخوابند تا انرژی لازم برای بقیه کارهایشان را به دست آورند. بسیاری از مادران از این فرصت برای انجام کارهای عقب مانده خود استفاده می‌کنند تا بعد که کودکشان بیدار شد کمی آسوده تر باشند.

در حالی که اکثر کودکان بعد از خواب سرحال می شوند و برای بازی و جست و خیز انرژی پیدا می‌کنند؛ اما مادران به دلیل کار زیاد و کم خوابی خسته و بی حوصله اند و همین مسئله باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی میشود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره