درمان های داروییروانکاوی

مزایا و معایب روش های رژیم گرفتن

مزایا و معایب روش های رژیم گرفتن

هما برنامه های رژیم غذایی جنبه های مثبت منفی دارند. مرور این جنبه های مثبت و منفی قبل از تصمیم گیری درباره برنامه رژیم غذایی برای تان، ارزشمند خواهد بود.

برنامه تنظیم شده

مزایا: برای شما منو های غذایی و اغلب درستورهای تهیه غذا برای هر دو وعده غذایی تدارک دیده شده است. مجبور به تصمیم‌گیری زیادی در مورد غذاها نیستید و مجبور نیستید که به شمارش کالری ها یا واحدهای غذایی بپردازید. می‌دانید که فهرست خریدتان چگونه است که می‌دانید که چگونه غذایتان را باید آماده کنید. مقدار و آنچه که در هر وعده غذایی باید بخورید، کاملاً برایتان مشخص شده است.

مزایا و معایب روش های رژیم گرفتن

برنامه‌های محاسبه‌ای

مزایا: منوی غذایی تان را خودتان تهیه می‌کنید و انتخاب‌ های غذایی بیشتری دارید، بنابراین می توانید انواع غذاهایی که از آن لذت می برید را تهیه کنید. غذا خوردن بیرون از خانه راحت تر خواهد بود. می توانید غذاهای فروشی یا مسافرتی را خریداری کنید. بنابراین کارآیی این نوع رژیم ها در صورتی که شما بودجه‌بندی کرده باشید یا بخواهید غذاهای تازه، فصلی و قابل حمل را بخورید، خوب است.

برنامه‌های تنظیم شده

معایب: انتخاب غذایی شما کمتر هستند. مجبورید آنگونه که برایتان تنظیم شده است، بخورید. اگر روی میزان دریافت غذایتان کنترل نداشته باشید به عنوان مثال، در حال مسافرت هستید یا بیرون از خانه غذا بخورید، گاهی اوقات مجبور می‌شوید که از برنامه تان سرپیچی کنید. ممکن است در برنامه‌تان، غذاهایی در نظر گرفته شده باشد که از خوردن آنها هیچ لذتی نبردید.

برنامه‌های محاسبه ای

معایب: باید در مورد ارزش غذایی آنچه که می خورید اطمینان حاصل کنید، ممکن است کالری‌های خود را صرف غذاهای غیر سالم کنید که می‌توانند باعث گرسنگی و ولع شدید در شما شوند. علاوه بر شمارش کالری های لازم است برای برنامه‌ریزی در مورد وعده‌های غذایی و انتخاب غذاهای مناسب با مواد تغذیه ای متعادل مدت زمان بیشتری صرف کنید.

حفظ اندازه های مصرف پروتئین و کالری

با این که ممکن است در برنامه رژیم غذایی تان لازم نباشد که کالری ها را شمارش کنید، اما این نکته اهمیت دارد که از میزان دریافت کالری روزانه تان اطلاع داشته باشید. برای کاهش وزن، مجبورید که کالری کمتری نسبت به میزان کالری می‌سوزانید، دریافت کنید. در صورتی که در برنامه غذایی استفاده از مقادیر نامحدودی از غذاهای خاص مجاز باشد می‌توانید از مقادیر زیادی پروتئین استفاده کنید و به جذب کالری ها بیش از حد خاتمه دهید

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره