روانکاوی

مهارت تقویت دوجانبه

مهارت تقویت دوجانبه

همه روابط صمیمانه به تدریج ممکن است عادی شوند. هر لذتی بالاخره عادی و خسته کننده می شود. در این حالت خطاهای کوچک اشتباهاتی بزرگ می‌شوند، بی نظمی هایی که قبلا شیرین بودند، عصبانی کننده می شوند.

تقویت دوجانبه به طور ساده

برای اینکه جلوی این جریان را بگیرید، باید هر چند وقت یک بار به همدیگر موارد لذت بخشی را ارائه دهید. تقویت دوجانبه به طور ساده به این معنی است که هر فرد کارهایی را که طرف مقابلش دوست دارد، بیشتر انجام دهد، کارهای جزئی و در عین حال دوست داشتنی مثل نوازش، شستن ظرفها، دادن گل، تعمیر وسائل، مسافرت رفتن یا تماشای دوباره یک فیلم.

مهارت تقویت دوجانبه

این کار ساده تر از آن به نظر می رسد که آن را یک تکنیک درمانی تلقی کنیم، اما بسیار مفید است. اگر رابطه شما خسته کننده و آشفته کننده است و از آن ناخشنود هستید، تقویت دوجانبه احتمالاً مفید خواهد شد. این فن ۵ مزیت دارد:

۱. باعث می‌شود برای بهبود رابطه خود، با هم همکاری کنید.
۲. سریع، کارایی خود را نشان می دهد، بلافاصله لذت از رابطه، تعهد و توجه را بالا می‌برد.
۳. با ارائه ی حس کنترل بر رابطه در هر یک از شما، ایجاد اعتماد می‌کند.
۴. آسان است و مجبور نیستید مهارت جدیدی را یاد بگیرد. شما بلد هستید در ظرف های مورد علاقه طرف مقابل غذا بکشید، او را در آغوش بگیرید، یک تماس تلفنی برقرار کنید یا در انجمن اولیا و مربیان پسرتان حاضر شوید.
۵. این تکنیک می‌تواند زمینه ای برای تغییر قابل ملاحظه در حوزه های مهم دیگر باشد.

تقویت دوجانبه برای تغییر ناراحتی‌هایی که در طول مدت به وجود آمده اند، کارایی بالایی دارد. موقعی که مشکل اضطراری و جدی همچون خشونت دارید، بهتر است از روش های مداخله ای دیگری؛ مثل تکنیک وقفه، تکنیک های متمایز سازی یا فنون حل مسئله، استفاده کنید.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره