روانکاوی

مهارت همسریابی

مهارت همسریابی

در این مقاله قصد داریم در مورد مهارت همسریابی صحبت کنیم. شاید بعضیا فکر میکنن که همسریابی نیاز به مهارت نداره ولی مشکلاتی که در سنین بالا خصوصاً برای خانمها در ازدواج پیش میاد و آدم نمیتونه همسر مناسب رو پیدا کنه و از طرفی بعضی افراد فکر می‌کنند که باید منتظر باشند تا کسی دیگه بیاد اونا رو پیدا کنه نشون میده که همسریابی یک مهارت پیچیده و بسیار مهم هست که در جهان امروزی بعضی افراد به خوبی از آن استفاده می‌کنند و زندگیشون موفق تر از دیگران خواهد بود.

همسریابی در مونث و مذکر متفاوت است

همسریابی در مونث و مذکر متفاوت است. آقایان با دیدن همسر که ظاهر مناسبی داره به سمتش می‌روند و باهاش صحبت می کنند و پس از مدتی ممکنه که به این نتیجه برسند که از این آدم همسر خوبی ایجاد خواهد شد ولی خانم ها به روش دیگری در همسریابی عمل می کنند یعنی فرد مورد نظر را تحت نظر می‌گیرند و سعی می کنم اون رو به سمت خودشان جلب کنند. در سایر موجودات زنده و پستانداران کاملا برعکس عمل میشه این جنس مذکر هست که جلوه نمایی می‌کند و تلاش می‌کند جنس ماده را به سمتش خودش جلب کنی. در انسان به دلایل تکاملی این فرایند معکوس شده ولی همچنان می توان به این شکل اجرا کرد که زنها به سمت مردها بروند و خواستگاری کنند.

برای همسریابی موفق لازم هست که شرایط زیر را رعایت کنید:

  • شرط اول احترام است
  • شرط دوم وقار است
  • شرط سوم ظاهر مناسبی داشته باشیم
  • شرط چهارم اینه که آبرو، حیثیت و اعتبار مناسب در بین مردم داشته باشیم.
  • شرط آخر این است که شغل و درآمد مناسب داشته باشی

برای موفقیت در همسریابی لازم بدانیم که عشق و علاقه کافی نیست و حتما لازم هست زن و مرد از لحاظ روانی و شخصیتی، از لحاظ جسمی و پزشکی و از لحاظ ژنتیکی با هم تناسب و سازگاری داشته باشند.

اگر بین زن و مرد سازگاری به اندازه کافی وجود نداشته باشه عشق و علاقه پس از مدتی به نفرت و خشونت و حسادت و خیانت و فروپاشی رابطه زناشویی تبدیل خواهد شد.

به دلیل نبودن سازگاری به اندازه کافی هست که حدود ۷۵ درصد از ۳ تا ۵ سال بعد از ازدواج به طلاق یا ناکامی یا خشونت و سردی رابطه منجر می شوند.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرماییدا

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره