مشاوره ازدواج

نحوه و مدت آشنایی با همسر

نحوه و مدت آشنایی با همسر

جامعه شناسان در علل پیدایش خانواده به این نتیجه رسیده اند که عوامل متعددی در تمایل به ازدواج دخالت دارد. برخی از جامعه شناسان از جمله برینو معتقد هستند که عوامل اقتصادی مهمترین نقش را در پیدایش و ادامه خانواده بازی کرده است و دسته ای دیگر عوامل جنسی و روانشناسی را در این امر دخیل می دانند.

نحوه و مدت آشنایی با همسر

تحول ازدواج

جامعه شناسان آلمانی به نام مولرلیر در کتاب تحول ازدواج سه عامل نیاز اقتصادی، میل به داشتن فرزند و عشق را مهمترین دلایل گرایش به ازدواج می داند. به نظر در جوامع اولیه علل اقتصادی، در جوامع باستانی برای زادوولد و در جوامع امروزی عشق مهمترین دلایل ازدواج است. هر فرد ممکن است بر اساس یک یا چند علت برای ازدواج اقدام نماید. از مهمترین علل ازدواج می توان به تمایل شخصی، خواست خانواده، فشارهای اجتماعی و شرایط فرهنگی اشاره کرد. تمایل شخصی ممکن است علت‌های متفاوتی مثل برآورده شدن نیازهای هیجانی و عاطفی، نیاز جنسی، بی هدفی، مشکلات مالی، نیاز عاطفی، تمایل برای فرزندآوری، تشکیل خانواده، رشد و تعالی، کسب استقلال … داشته باشد.

مشخص کردن علت اقدام برای ازدواج به مشاور کمک می کند تا به اهداف و انگیزه های مراجعین برای داشتن یک زندگی مشترک آگاهی کسب کرده و مشخص نماید این اقدام به چه اندازه بالغانِ و عاقلانه صورت گرفته است. نحوه و شیوه آشنایی مراجعین ‌به مشاور این آگاهی را می دهد که شروع رابطه چگونه بوده است و بر اساس اطلاعات دریافتی تا حدودی از میزان منطقی بودن رابطه، اطلاعات کسب می کند. برای مثال یک آشنایی مبتنی بر رابطه فامیلی یا دوستی به مراتب قابل اعتمادتر از روابطی است که از فضای مجازی شروع شده است. یک رابطه مبتنی بر خواستگاری رسمی احتمالاً نشان دهنده یک رابطه بر اساس عرف و قواعد فرهنگی و مذهبی است. یکی از معیارهای مهم ازدواج، شناخت طرفین از یکدیگر است. افراد برای شناخت کامل یکدیگر به حداقل ۶ ماه و زمان‌ و معاشرت نیاز دارند.

نحوه و مدت آشنایی با همسر

مشخص کردن حدودی تعداد ملاقات و گفتگو ها مشخص کننده میزان آشنایی دو نفر با یکدیگر است. همچنین میزان صمیمیت افراد نشان دهنده آشنایی مراجعه با دنیای ذهنی یکدیگر شامل افکار، هیجانها، رفتارها، اعتقادات و ارزشها است. داشتن رابطه جنسی و حدود آن نیز یکی از مواردی است که به مشاور میزان حد و مرزهای رابطه را نشان می دهد و تا حدود زیادی بر اساس فرهنگ جامعه مورد نظر می تواند اهمیت تصمیم‌گیری نهایی را مشخص نماید. در صورت داشتن رابطه جنسی معمولا خانم ها بر اساس شرایط عاطفی، فرهنگی و اجتماعی آسیب پذیری بیشتری دارند و طبعاً اضطراب و نگرانی آنها نسبت به کسب نتیجه مورد نظر بیشتر می‌شود. در این شرایط ممکن است تعارضها و تفاوت های مهم از دید یکی یا هر دو طرف رابطه نادیده و کم اهمیت برداشت شود.

مشخصات فردی

این سوال ها به همراه مشخصات فردی مراجعین به مشاور کمک می‌کند تا ساختار جلسه مشاوره را بر اساس شرایط موجود برنامه‌ریزی و اجرا نماید. برای مثال جلسه مشاوره برای فرد بی‌سواد یا کم‌سواد با یک فرد دارای تحصیلات عالی متفاوت است و موضوعات باید به شیوه ای بیان شوند که مراجعین ضمن درک درست مطالب، بیشترین بهره را از مشاوره ببرند. در انتهای سوالات هر بخش، مشاوره بهتر است به یک جمع بندی کلی از پاسخ های دریافتی مراجعین برسد.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره