زوج درمانیخانواده درمانیروان درمانی فردی

نگاه به تو، من و ما

نگاه به تو، من و ما

سه قسمت هر رابطه ب موفق عبارتند از تو، من و ما. هنگامی که به هر سه قسمت توجه کنید، احتمال زیادی وجود دارد که از این رابطه ای شاد و سالم که در برابر گذشت زمان مقاومت می کند لذت ببرید.

نگاه به تو، من و ما

تو

همسر شما به عنوان فردی مستقل وارد رابطه با شما می شود؟ او از خانواده ی شما نیست. او به شما وابسته نیست یا انتظار ندارد مسئولیت او را به عهده بگیرید. او سلیقه و علاقه های خود را دارد؛ شاید این یکی از مواردی است که در وهله ی اول شما را به سمت خود جذب کرده است. پس لازم است که همسرتان علاقه های خود را خارج از رابطه حفظ کند (مانند دوستان، فعالیت‌ها، کار). برای مثال، خیلی خوب است اگر شما تمام دوستان همسرتان را دوست داشته باشید، اما این موضوع ضروری نیست. شاید یکی از دوستان همسر خود خوشتان نیاید. می توانید رابطه ی خود را با آن شخص محدود کنید. در حالیکه همسرتان همچنان آزاد است که رابطه مستقل با دوست خود داشته باشد، با ترغیب همسر خود به حفظ استقلال همچنین به او کمک می کنید سلامت جسمی و احساسی خود را نیز حفظ کند. این موضوع نه تنها برای همسر شما خوب است، بلکه برای رابطه تان نیز مفید است.

من

مانند تو قوانین مشابهی برای من نیز وجود دارد: بسیار مهم است که فعالیت‌های خود را داشته باشید و استقلال تان را حفظ کنید. دوست داشتن دیگران به معنی از دست دادن هویت خود نیست.

نگاه به تو، من و ما

ما

وقتی دو نفر به هم می‌رسند، جزء سومی را به وجود می‌آورند: ما. ما درباره ی رابطه ای است که هر دوی شما ایجاد می کنید. ما مربوط به زمانی است که به عنوان زوج با یکدیگر و با اطرافیان خود زندگی می کنید. برای سالم و مثبت بودن رابطه، هر دوی شما باید روی تو، من و ما کار کنید. به ناچار زمان کمتری برای تو و من باقی می‌ماند، زیرا باید مطمئن شوید که به ما زمان کافی می دهید. هر زوجی متفاوت از دیگران است و ممکن است بعضی مردم نسبت به زوج‌های دیگر زمان بیشتری برای تو و من نیاز داشته باشند. این یکی از مواردی است که باید شما و همسرتان خوب به آن فکر کنید. اگر چه ممکن است در رابطه ی سالم، زمان در نظر گرفته شده برای ما بیشتر از تو و من باشد، اما همیشه نیاز به استقلال تو و من وجود دارد. اگر چیز دیگری وجود نداشته باشد، پس درباره ی چه موضوعی می خواهید صحبت کنید!

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره