روانکاوی

هوش هیجانی

هوش هیجانی

اگر این موارد را در خود احساس میکنید در زیر چند پیشنهاد جهت کمک برای رفع آنها آورده شده :

۱- بیاموزید احساسات خود را تشخیص و نسبت به آنها تصمیم بگیرید. به جای این که بگویید نمی دانم چه حسی دارم در عوض بگویید خوب می دانم که مشکلی دارم چون ناراحتم از آن نمی گذرم، به آن فکر می کنم تا راه حلی بیابم

هوش هیجانی
Logic meet Inspiration

۲- بیاموزید که چگونه احساسات خود را به دیگران ابراز کنید. پنهان کردن احساستان نسبت به دیگران تنها باعث برپا شدن دیواری میان شماست. روبه رو شدن با مسائل و مشکلات به جای فرار از آنها اعتماد به نفس عاطفی شما را تقویت میکند.

۳- برای ارتباط برقرار کردن با دیگران فرصتهایی به وجود آورید. منزوی نشوید، این یکی از بدترین عوامل عدم اعتماد به نفس عاطفی است. وقتی منزوی هستید نمی توانید بفهمید که چگونه میتوانید در مورد خود یا دیگران احساس خوبی داشت. با دوستان و افراد مورد علاقه تان ارتباط برقرار کنید. شخصیت حقیقی درونتان را به آنها نشان دهید هر چه در کنار انسانها خودتان باشید اعتماد عاطفی بیشتری خواهید داشت. اعتماد عاطفی به خود از درون پرورش می یابد هر چه بیشتر با حقیقت درونی خود در ارتباط باشید و آنرا ارج نهید اعتماد به نفس عاطفی بیشتری و روابط مؤثرتری خواهید داشت.

چگونه اعتماد معنوی خود را پرورش دهیم : سه ویژگی مهم اعتماد معنوی از این قرارند.

۱- اعتقاد به این که کائنات همیشه در تغییرند و سیری به سوی نیکی ها دارند. به هر طرف که بنگیرید می بینید زندگی برای تکامل طراحی شده. شما هم جزئی از آن طراحی به سوی کمال هستید.
۲- باور به نظم و هدف داری جهان. اگر حس پوچی و زندگی در دنیایی پر هرج و مرج را دارید در نتیجه اعتقاد معنوی چندانی ندارید اگر به چرخه ی حیات و خلقت دقیق بنگرید به این نتیجه میرسید که این مسئله فراتر از درک انسانها طراحی شده و در این زمان اعتقاد معنوی شما رشد مییابد.
۳- باور به وجود خود به عنوان معجزهای از جانب خدا باهوش برتر و نیرویی عظیم. این باور باعث احساس مفید بودن در ما میشود.

هوش هیجانی
Creative Human Brain in the Work. Conceptual Background for Business and Education.

نبود اعتماد معنوی شاید عوارض زیر را در پی داشته باشد :

۱- سعی میکنید در زندگی همه چیز را کنترل کنید زیرا به وجود خدا با تواناییهای برتر اعتماد ندارید.
۲- به خطر کردن و ماجراجویی علاقه ای ندارید زیرا به جهان منظم اعتماد ندارید و محتاطانه رفتار میکنید.
۳- از نظر عاطفی بیقرارید، هیچ چیز کاملا شما را راضی نمی کند. هیچ چیز برایتان معنا ندارد و منتظرید تا زندگی دلیلی برای این که در این دنیا هستید به شما بدهد.

هوش هیجانی

چند پیشنهاد برای رشد اعتماد معنوی:

۱- نشانه هایی را جست و جو کنید که کار با قاعده و مثبت دنیا را ثابت کند.
۲- در دل طبیعت زمانی را سپری کنید و به آنچه میبینید توجه کنید. هر چه بیشتر شگفتیهای موجودات ما وی را بررسی کنید تجربه ی اعتماد معنوی برایتان آسانتر خواهد بود.
۳- به دنبال معجزه هایی کوچک بگردید که بر خوشبخت بودن شما شهادت می دهد.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره