روانکاوی

وضع قوانین زمینه‌ای

وضع قوانین زمینه‌ای

برای یک لحظه فرض کنید که شما تصمیم گرفته اید، اعتماد را بازسازی کنید. این ممکن است به این معنی باشد که شما نیاز دارید برخی قوانین زمینه ای درباره چیزهایی که به اشتراک می گذارید، وضع کنید و برای همدیگر توصیف کنید. برای مثال، یک مرد به من گفت که مخفیانه با معشوقه های سابقش ملاقات داشته است بدون اینکه به نامزدش چیزی بگوید.

تقویت رابطه

او ادعا نمود که با آنها هنوز ارتباط دارد و این ملاقات ها هیچ ارتباطی به رابطه جاری وی ندارد. با این وجود، زنی که قصد ازدواج با وی داشت و علاقمند بود از وی بچه‌دار شود، وقتی این جلسات مخفیانه را فهمید، احساس نمود که مورد خیانت واقع شده است. آنها تصمیم گرفتند این قانون زمینه ای را وضع کنند: آینده فارغ از جلسات مخفیانه. او باید هر برنامه در زمینه ملاقات با جنس مخالف را اعلام و کل ماجرا را توصیف کند. در ابتدا، وی مقاومت می کرد، زیرا تمایل داشت که دست خود را باز بگذارد، از معاشقه ها لذت ببرد و استقلالش را حفظ کند. وی اصلا محدودیت را دوست نداشت. من به او پیشنهاد کردم، اگر بخواهد متاهل باشد، نمی تواند کاملاً همانند یک فرد مجرد و یا رفتار کند. او نیاز داشت که اعتمادسازی کند. اگر او این ملاقات‌ها را از همسرش پنهان می کرد، هیچ وقت اعتمادی شکل نمی‌گرفت. من به او توضیح دادم که بسیاری از مردم فکر می‌کنند که می‌توانند زندگی خودشان را تقسیم بندی نمایند، با دیگران ملاقات مخفی داشته باشند و این را از رابطه اصلی خودشان جدا نگه دارند.

اما انجام این کار، در دراز مدت موجب استرس زیاد می‌شود و اغلب وقتی این ماجراجویی های جانبی توسط همسر اصلی کشف می شود، در نهایت به یک بحران بزرگ منتهی خواهد شد. توصیه من این بود: شفاف و بی ریا باشید. هر چند وسوسه داشتن این ملاقات های پنهانی ممکن است در ابتدا لذت‌بخش به نظر بیاید، هزینه های طولانی مدت آن ممکن است شدید و زیاد باشد. او باید لذت معاشقه زودگذر را در برابر خطر آسیب دیدن رابطه اش بسنجد. سوال این بود: آیا آن ارزش دارد؟ اعتماد نیازمند زمان و تلاش است اعتماد به آرامی ساخته می‌شود. بهبود رابطه، تجارب مثبت و فعالیت‌های مشترک به ایجاد اعتماد کمک می‌کند، اما یک شبه اتفاق نمی‌افتد. اعتماد نیاز به محافظت دارد. من از دیگران می پرسم، امروز برای محافظت از اعتماد بین خودتان و همسرتان قصد دارید، چه کاری انجام دهید؟ وقتی ما به رابطه در قالب چیزی برای خودمان نگاه می‌کنیم، نه اینکه چیزی که در لحظه می‌خواهیم، به سمت ایجاد اعتماد پیش خواهیم رفت.

تقویت رابطه

تقویت رابطه

چون این کار بر اساس تصمیم‌گیری بر مبنای چیزی است که برای تقویت رابطه مفید می باشد و نه بر اساس چیزی که من می خواهم یا در آن لحظه برای من خوب است، ما می توانیم اعتماد و رابطه را بازسازی کنیم. فکر کردن درباره رابطه به عنوان ارزش و چیزی که شما می خواهید از آن محافظت کنید، بهترین راه برای حفظ آن است. هنگام ایجاد اعتماد، شما ممکن است فکر کنید، چگونه این عمل یا تصمیم، نحوه احساس و اعتماد همسرم به من را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟ اعتماد یک هدف است، نه صرفاً یک پیامد تصادفی که شما امیدوار هستید، اتفاق بیفتد. اعتماد اتفاق افتادنی نیست.

 

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره