روانکاوی

پذیرش افکار حسادت آمیز خودتان

پذیرش افکار حسادت آمیز خودتان

شما ممکن است متوجه شده باشید که هنگام داشتن یک فکر حسادت آمیز، شروع به گردآوری شواه، پرسیدن سوال ها و جستجوی سرنخ ها می کنید. این فکر حسادت آمیز همانند یک مهمان ناخوانده به نظر می‌رسد و شروع به سفارش دادن به شما می کند. برو کشف کن!، واقعاً چه خبر است؟، با چه کسی حرف می‌زند؟ و آیا وی هنوز مرا جذاب و جالب می داند؟ شما فقط این فکر را قبول نمی کنید و اجازه نمی دهید که باشد. نه، این چیزی است که شما درگیر آن هستید، سعی می کنید آن را بفهمید و از آن اطاعت کنید. یک روش برای انجام این کار این است که درباره فکر حسادت آمیز خودتان به عنوان یک بازدیدکننده فکر کنید.

پذیرش افکار حسادت آمیز خودتان

شما می توانید تصور کنید، در یک شام روز تعطیل هستید. شما متوجه می شوید که در هر شام روز تعطیل، سروکله یک عمه یا دایی خیره سر سر پیدا می شود. شاید دیدگاه‌های وی درباره سیاست برای شما کمی افراطی باشد و یا شاید برای مدت طولانی درباره سفر به ساحل صحبت کند و شما واقعا احساس خستگی کنید. اگر شما باهوش باشید، یاد گرفته اید که بحث با وی بیهوده است. شما بعد از چند شام روز تعطیل، الان یاد گرفته اید که طبقه بندی کنید و فکر کنید: خوب عمو جی دوباره حضور خواهد داشت. حدس می‌زنم فقط خواهم نشست و گوش خواهم داد. من پیشنهاد می کنم خودتان را به مشاهده گر جی تبدیل کنید و فقط او را نظاره گر باشید و برای این لحظه، او را قبول نمایید. شما حق سرزنش او را ندارید و نباید حرف‌های او را جدی بگیرید. گذشته از همه این موارد، این حرف ها فقط کلماتی هستند که در هوا پخش می شود. بنابراین، درباره افکار حسادت آمیز به عنوان بازدید کننده ها ۔ مهمان ها ۔ عمل کنید. آنها کم کم گرم می شوند و شروع به پر حرفی می‌کنند، اما شما نیازی نیست آنها را جدی بگیرید. برای آن لحظه این افکار را بپذیرید. اجازه بدهید حرف خودشان را بزنند. واقف باشید که آنها بی ضرر هستند. اجازه دهید یاوه گویی کنند، در حالی که شما تکیه داده اید. مشاهده کنید و واقعا اجازه بدهید، حضور داشته باشند.

پذیرش افکار حسادت آمیز خودتان

امیر در یک مهمانی بود و نامزدش با جوانی خوشتیپ، بسیار دوستانه صحبت می‌کرد. وی متوجه برخی افکار حسادت آمیز خود شد. شاید نامزدم وی را جذاب بیابد و فکر می‌کنم آن جوان طرح دوستی با وی بریزد. برای تشخیص این نکته که وقتی نامزد جذاب وی با کسی صحبت می کند، این افکار طبیعی جلوه می کنند، وی تصمیم گرفت عقب‌نشینی کند و این افکار را بپذیرد. وی فقط این افکار را پذیرفت و تصمیم گرفت هیچ کاری انجام ندهد. وی به سوی نامزدش نرفت و مکالمه وی را قطع نکرد. او سعی کرد حسادت خودش را بپذیرد: حدس می‌زنم همین الان برخی افکار حسادت آمیز دارم. وی سپس به سراغ دوستانش رفت و شروع به صحبت کردن نمود، اجازه داد افکار حسادت آمیز در تکاپو باشند، معلق شوند و گفته های خودشان را دوست داشته باشند. وی تصمیم گرفت مطلقاً کاری انجام ندهد. در نتیجه بعدا اضطراب او کاهش پیدا کرد.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره