روانکاوی

پرخوابی راجعه

پرخوابی راجعه

۲۔ICSD پرخوابی راجعه را به دو فنوتیپ با نشانه ی عمده ی بیماری و با فواصل بدون نشانه طبقه‌بندی کرده است:
۱. سندرم کلاین ۔ لوین
۲. پرخوابی در ارتباط با خونریزی ماهانه.

اپیزودها ممکن است تا ۱۰ بار در سال روی دهند و یک روز تا چندین هفته ادامه داشته باشند، آنها به طور ناگهانی با یک شب بی‌خوابی پایان یافته و به خواب / بیداری و رفتار رفتار روانی ۔ اجتماعی بهنجار بازمی‌گردند. پرخوابی و راجعه در ارتباط با خونریزی ماهانه چند ماه پس از نخستین قاعدگی آغاز می شود. عدم تعادل هورمونی در طول خونریزی ماهانه ممکن است در این اختلال نقش داشته باشد. عفونت‌های ویروسی مکرر پیش از آغاز پرخوابی راجعه گزارش شده است. سایر عوامل راه‌انداز مانند مصرف الکل، ضربه مغزی و محرومیت از خواب، کمتر موجب بروز بیماری می‌شوند. خستگی و سردرد ممکن است پیش از اپیزودها وجود داشته و با اپیزودهای طولانی مدت خواب دنبال شود، به طوری که بیمار اغلب روز را در بستر گذرانده و صرفاً جهت صرف غذا، نوشیدن و رفتن به دستشویی، آن را ترک کند. پر خوابی نشانه ی اصلی بوده و به دنبال آن اختلال کارکرد شناختی که تقریبا در تمام موارد وجود دارد. دگرسان بینی محیط با توهم و هذیان اغلب یافت شده و به عنوان عاجز کننده ترین نشانه به شمار می‌آید.

پرخوابی راجعه

بیشتر مبتلایان به طور گذشته نگر از ادراک محیط خود به صورت غیر واقعی گزارش می‌کنند. تحریک‌پذیری، پرخاشگری، مهار گسیختگی جنسی و افزایش سریع وزن ناشی از پرخوری در بیش از نیمی از موارد بیماری گزارش شده است. حضور ترکیبی از کلیه ی نشانه های بیماری قاعده ی کلی نیست. در پایان فاز نشانه دار، یک بی خوابی شبانه بازگشت به رفتار و خواب بهنجار را اعلام می‌کند. نمونه ۔ هنگام شروع احساس فرسودگی کرده و باید به بستر می رفتم. روزهای بعد احساس می کردم که شبیه خودم نیستم، هرچند زندگی پشت یک پنجره ی ضخیم شیشه ای، بدون اینکه هیچ یک از ابعاد آن با من ارتباط داشته باشد، جریان داشت.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره