روانکاوی

پیش بینی کننده های ازدواج موفق

پیش بینی کننده های ازدواج موفق

یکی از یافته های محققان این است که، کیفیت ارتباط قبل از ازدواج شاخص فوق العاده دقیقی برای پیش بینی میزان موفقیت ازدواج است. به عبارت دیگر رفتار زوجین قبل از ازدواج شاخص خوبی است تا پیش‌بینی کنیم که بعد از ازدواج چگونه با هم رفتار خواهند کرد. محققان به این نتیجه رسیده اند که نامزدهای خوشحال و راضی که به سادگی و رضایت به ازدواج رسمی و تاهل رضایت می دهند، کسانی هستند که انتظارات واقع بینانه و منطقی از همسر و ازدواج دارند، خوب ارتباط برقرار می‌کنند تعارضها را به صورت مناسب حل می کنند، احساس خوبی از رفتارهای همسر خود دارند، بر سر ارزش‌های اخلاقی و مذهبی با یکدیگر توافق دارند و نقش و سهمی برابر در ارتباط با همدیگر دارند. توضیح هر کدام از موارد فوق به طور مجزا در زیر آورده شده است.

پیش بینی کننده های ازدواج موفق

۱. انتظارات واقع بینانه ای از همسر و ازدواج دارند. زوج های موفق با خوش باوری و ساده لوحی به سمت ازدواج حرکت نمی کنند. آنها مشکلات ازدواج را نادیده نمی‌گیرند و متوجه این مطلب هستند که رابطه زناشویی بی درد سر نخواهد بود و نیست. زوج های موفق اکثر اوقات آگاه هستند که در صورتی زندگی خوشایندی خواهند داشت، که با هم برای این زندگی تلاش کنند.
۲. با همسر خود به خوبی و با احترام ارتباط برقرار می‌کنند. توانایی ابراز و بیان به شکل موثر، برای ارتباط موفق امری ضروری است. مهارت های ارتباط مثبت از زمره مهمترین مهارت های زندگی و مهارتهای ارتباطی هستند که همسران می‌توانند آن را آموزش ببینند و در بهبود آن تلاش کنند.
۳. اختلاف ها را به طور مناسبی حل می‌کنند. عدم توافق در هر ارتباطی اجتناب ناپذیر است. همسران قطعاً بر سر تمام امور با هم توافق ندارند، اما لازم است که بدانند و یا بیاموزند که چگونه علیرغم تعارض‌ها با موفقیت کار کنند و اثربخش باشند. هرچند در نظر گرفتن اختلاف نظرها و تعارضها و حل آنها بیش از ازدواج به همسران شانس بیشتری برای زندگی شادتر خواهد داد.
۴. احساس خوبی نسبت به شخصیت و رفتارهای همسر خود دارند. بسیار مهم است که صادقانه و با صمیمیت کسی را که با او قصد ازدواج دارید، دوست داشته باشید. یا به عبارت دیگر، همسر شما همانند بهترین و صمیمی ترین دوست شما باشد. البته نه به این معنی که بعد از ازدواج دیگر نیازی به دوستان صمیمی نیست، بلکه منظور این است که هر چه ویژگی‌های همسرتان بیشتر به طرزی باشد که در زمره دوستان صمیمی قرار گیرد، ارتباط موفق تر و شادتری خواهید داشت. دوست داشتن شخصیت همسر، عامل مهمی در ارتباط سالم است.
۵. بر سر ارزش‌های اخلاقی و مذهبی با یکدیگر توافق دارند. همسران موفق، با داشتن باورهای مشترک، احساس صمیمیت و نزدیکی بیشتری می کنند و معمولا درباره ی ارزش ها و باورهای اخلاقی و مذهبی دارای توافق عام و کلی هستند. ارزش‌های مشترک، بنیان و پایه ای مهم برای بنای ارتباط همراه با مراقبت و پایدار است.
۶. نقش برابر در ارتباط با هم دارند. همسران موفق به یکدیگر اجازه می‌دهند تا علایق فردی و توانمندی‌های بالقوه ی خود را رشد دهند. برای آنها مهم است که همسر آنها همانی‌ شود که می‌تواند باشد. آنها یکدیگر را به داشتن روابط خوشایندی و حفظ دوستی های قدیمی تشویق می کنند. چرا که اینگونه روابط، زندگی را پربارتر می‌سازد و به آن غنا می دهد. همسران شاد می توانند رضایت را در تمام موقعیت ها درک کنند. چه در زمانی که با هم هستند، یا در زمان آرامش یا در هنگام کار و یا زمان شوخی و بذله گویی.
۷. رابطه جنسی خوب و رضایت بخشی دارند. برای همدیگر محرک جنسی بوده و ارضا کننده هستند.
۸. در امور مالی توافق دارند.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره