روانکاوی

کاری کنید تا افکار مثبت به واقعیت تبدیل شود

کاری کنید تا افکار مثبت به واقعیت تبدیل شود

فقط فکر کردن به احتمال وقوع اتفاق های خوب، کافی نیست. حتی افراد خوش بین هم باید سخت تلاش کنند تا اتفاق های خوب برایشان رخ دهد. هیچ چیز نباید به شانس یا اقبال واگذار شود.

یک بار گری پلیر، گلف‌باز معروف، گفت که مردم همیشه به او می گویند چقدر خوش شانس بوده که به آنچه اکنون دارد، دست پیدا کرده است. او گفت: فکر می‌کنم هر چه بیشتر تمرین می کنم، خوش شانس تر می‌شوم.

کاری کنید تا افکار مثبت به واقعیت تبدیل شود

پشتکار نشانه ی مثبت اندیشی

پشتکار نشانه ی مثبت اندیشی است. به عنکبوت فکر کنید. رابرت بروس از ترس دشمنان در غار مخفی شده بود و به عنکبوتی نگاه می‌کرد که سعی داشت بر سقف غار تار بتند و موفق نمی شد. پیام موضوع این است: سعی کن، سعی کن، دوباره سعی کن. افراد خوش بین با دوری از منفی بافی این کار را برای خود آسان‌تر می‌کنند، در حالی که همیشه برای مثبت اندیشی تلاش می‌کنند و باور دارند شانس برای موفقیت وجود دارد؛ حتی اگر آینده از نظر همه ی اطرافیان تاریک به نظر برسد.

پرورش خوش بینی

تمرکز روانشناسی مثبت، بر دیدن نیمه ی پر لیوان است. طبق دیده گاه های قدیمی، شادی یا احساس مثبت به شانس بستگی دارد، زیرا هیچ چیز ناراحت‌کننده یا بدی برای شما اتفاق نمی‌افتد و برای خوش شانس بودن لازم نیست تلاش کنید. گاه درمی یابیم نسبت به دیدگاهی خوش بینانه از زندگی گرایش اخلاق داریم. از نظر بعضی از مردم شادی، خوشنودی و لذت احساساتی گذرا هستند که وقتی انتظارشان را نداریم به سراغ ما می آیند و کنترل آنها به صورت آگاهانه ممکن نیست. دیگران فکر می‌کنند برنامه ریزی برای زندگی شاد و سعادت بار، خودخواهی و زیاده خواهی است. مطمئنا زندگی همانطور که توماس هابز، فیلسوف معروف، در کتاب لویاتان ادعا می کند: پست، کثیف، حیوانی و کوتاه است. دائم اتفاق های بد در حال وقوع است؛ هیچکس نمی تواند از تجربه های دردناک دوری کند، رسانه ها از این دیدگاه سو استفاده می‌کنند و هر روز بدترین چیزهایی را که در دنیا اتفاق می افتد، نشان می‌دهند. آیا با این وضع، جایی برای تلاش و دستیابی به زندگی خوب و شاد باقی می‌ماند؟ خوش‌بینی به این معنی است که با وجود چیزهایی که آینده در بر دارد، باور داشته باشیم که اتفاقهای خوب در زندگی همراه با گرایش‌های مثبتی مانند اعتبار به نفس، امید، ایمان و عقیده رخ خواهد داد. تحقیقات نشان می دهد مردمی که پشتکار دارند و خوش بین هستند، بیشتر به موفقیت دست پیدا می کنند، با انگیزه تر هستند و سلامت بهتری برخوردارند.

کاری کنید تا افکار مثبت به واقعیت تبدیل شود

زندگی همیشه با افراد خوش بین مهربان نیست. وقتی اوضاع دشوار می‌شود، فرد خوش بین از تکنیکدهایی برای مقابله، برنامه‌ریزی و درخواست حمایت اجتماعی روانشناسی استفاده می‌کند که نتایج موثری به همراه دارد. اما افراد بدبین اغلب معتقد به سرنوشت هستند و از نظر آنها حتی امتحان کردن نیز فایده‌ای ندارد. پیش از این که شروع به تقویت خوش بینی کنید، مهم است که برای دستیابی به دیدگاه‌های مثبت تر، روی طرز تفکر خود کار کنید.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره