روانشناسی کودک و نوجوان

کودکانی که صبح ها خیلی زود از خواب برمی خیزند

کودکانی که صبح ها خیلی زود از خواب برمی خیزند

زمانی که کودک شما صبح ها چنان زود از خواب بر می خیزد که باعث دردسر شما می شود، چه کاری می توانید انجام دهید؟ اگر کودک شما با زود برخاستن، خواب شما را برهم می‌زند و یا با پرسه زدن خودسرانه در اطراف خانه موجب نگرانی شما می شود، می توانید به او یاد دهید که در چنین مواقعی دوباره به خواب برود و یا به آرامی در رختخواب خود بازی کند.

کودکانی که صبح ها خیلی زود از خواب برمی خیزند

ولی در درجه اول باید بررسی کنید که آیا میزان خواب او کافی است یا نه. واقعیت این است که بعضی از کودکان به خواب بسیار کمتری نسبت به کودکان دیگر نیاز دارند. میزان خواب کافی در مورد یک کودک می‌تواند ۱۲ ساعت و در مورد کودک دیگر ۸ ساعت باشد. گاهی کم خوابی می تواند نشانگر فعال بودن بیش از حد باشد ولی معمولاً صرفاً نمایانگر تفاوت بین افراد است. اگر میزان خواب کودک شما آنقدر نیست که روز را به خوبی بگذارند، وظیفه شما این است که به او یاد بدهید که هنگامی که از خواب بر می خیزد، چطور مجدداً به خواب برود و یا اینکه چطور بیشتر بخوابد. ولی اگر با این مقدار خواب، کاملاً راحت و شاداب است وظیفه شما این است که به او یاد دهید تا رسیدن موقع مناسب برای بیدار شدن سایرین، در یک مکان امن و یا رختخواب به آرامی و بدون سر و صدا بازی کند.

کودکانی که صبح ها خیلی زود از خواب برمی خیزند

با پرسش های زیر می توانید وضعیت کلی خواب کودک را تعیین کنید:

۱. آیا کودک همیشه نسبت به همسالانش کمتر می خوابد؟
۲. هرشب چند ساعت میخوابد؟
یک هفته میزان خواب شبانه کودک را یادداشت کنید و سپس میانگین آن را محاسبه نمایید. متوسط خواب شبانه کودک چقدر است؟
۳. آیا میزان خواب کودک هرشب تقریباً یکسان است و یا اینکه تفاوت زیادی بین مقدار خواب او در شب های متفاوت مختلف وجود دارد؟
۴. آیا معمولاً کودک صبح‌ها شاداب است؟ آیا تا هنگام خواب بعد از ظهر یا خواب شب دوام می آورد و یا اینکه مجدداً به خواب می رود؟
اگر میزان خواب شبانه کودک تقریباً هر شب به یک اندازه است و معمولا صبح ها شاداب است، احتمالا خوابش کافی است و تنها باید آموزش ببینند که وقتی شب‌ها به خواب نمی‌رود یا اینکه صبح ها زود از خواب بیدار می‌شود، به آرامی در رختخواب بازی کند.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره