روانشناسی کودک و نوجوان

کودک خود را تشویق کنید تمرین کند

کودک خود را تشویق کنید که تمرین کند.

قبل از اینکه اسم کودکتان را در کلاسی بنویسید، اطمینان حاصل کنید که او می‌فهمد که در حال پذیرفتن یک تعهد است. از معلم، مربی یا مشاور بخواهید که به کودک بگوید که چقدر باید تمرین کند و چگونه باید تمرین کند و نیز این نکته را به کودک گوشزد کنید انجام این کار بدون یادآوری های مکرر والدین، وظیفه و مسئولیت اوست،

سپس روش زیر را به کار گیرید:
  • – به کمک یکدیگر برنامه ای تنظیم کنید. به کودک اجازه دهید که مناسبترین زمان را برای تمرین انتخاب کند و او را تشویق کنید زمانی را انتخاب کند که حواس پرتی های کمتری داشته باشد. برنامه روی پیانو یا جایی که دروس باید تمرین شوند، نصب کنید.
  • یک جدول بکشید و آن را همراه یک زمان سنج تایمر یا ساعت در جایی که او تمرین می‌کند، نصب کنید این کار به عنوان یک عامل انگیزه بخش عمل می‌کند تا ساعاتی را که صرف تمرین میکند، افزایش دهد. او را وادار کنید که هر روز دقایقی را که صرف تمرین کرده است، پاداش یادداشت کند. نقاط را به وسیله خطوط به هم وصل کنید تا نماینگر افزایش یا کاهش زمان تمرین ها باشد.
  •  از زمان سنج استفاده کنید. استفاده از یک تایمر به کودک کمک می کند تا بفهمد چه مدت مشغول تمرین بوده است و اگر آن را روی مدت زمانی که برای تمرین در نظر گرفته شده است تنظیم کند، با به صدا درآوردن زنگ متوجه می شود که باید از تمرین دست بکشد.
  • کار کودک را با تقویت مثبت پاداش دهید. بعد از اینکه کودک تمرین کردن را به پایان رسانید؛ به او اجازه دهید کاری را که دوست دارد، انجام دهد.
نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره