روانکاوی

کودک را در برابر ترس از آمپول، مقاومت کنید

کودک را در برابر ترس از آمپول، مقاومت کنید.

اگر هنوز از فرزندتان از تزریق آمپول می ترسد، برنامه‌ زیر را شروع کنید؛ اما قبل از به کارگیری از آن، روش بیان میزان ترس را به کودک بیاموزید.

۱. از عکس کمک بگیرید. این عکس ها را می توانید از کتاب های پزشکی انتخاب کنید؛ اما موثرترین راه آن است که از خودتان عکس بگیرید. در عکس اول، بر روی صندلی نشسته اید و آستین خود را بالا زده اید؛ در عکس دوم، پرستار به شما نزدیک شده است؛ در عکس سوم، پرستار در حال پر کردن آمپول است، در عکس چهارم، آمپول رو به بازوی شما نزدیک می کند و در عکس آخر، سوزن در ماهیچه بازوی شماست.

۲. از کودکتان بخواهید به این عکس ها نگاه کند. عکس ها را به ترتیب به او نشان دهید و در هر مرحله، میزان ترسش را جویا شوید. اگر میزان اضطراب او زیاد نبود، بگذارید عکس بعدی را نگاه کند. این تمرینها را آنقدر انجام دهید که مشکلی در نگاه کردن به چنین عکس های نداشته باشد.

۳. وسایل پزشکی را به او نشان دهید. یک آمپول تهیه کنید و روش کار آن را از دور به او نشان دهید. به کودک نزدیک شوید تا آن را بهتر ببیند.

۴. کودک را از نزدیک با تزریقات آشنا کنید. فرزندتان را به مراکز بهداشتی انتقال خون ببرید و از کارکنان آنجا خواهش کنید در این راه به شما کمک کنند. مشاهده کودکانی که از آمپول نمی ترسند و حتی خودشان هم نمی گیرد، از موثرترین راه ها برای غلبه بر این نوع ترس است. اگر فرزندتان احساس سرگیجه و غش دارد، اجازه دهید به طور نشسته یا خوابیده تزریق را تماشا کند. در این مواقع از روشهای کسب آرامش استفاده نکنید؛ زیرا این تمرین ها با کاهش فشار خون وضعیت را بدتر می کنند.

۵. کودک را در تجربه های واقعی دخالت دهید. اگر کودکتان به مرحله‌ای رسیده است که می تواند صفحه تزریق آمپول و یا خونگیری را تحمل کند، برای طراحی یک برنامه موثر با پزشک مشورت کنید. فهرستی از آنچه که باید تحمل کند، نظیر تزریق آمپول، سوزن زدن به نوک انگشت برای تعیین گروه خون و معاینه بالینی، تهیه کنید. در یک روز خلوت نزد پزشک بروید. فرزندتان را به پزشک و پرستار معرفی کنید. به کودک بگویید که در صورت همکاری با شما پاداش خوبی در انتظارش خواهد بود. اجازه دهید تا در طول چند دقیقه با این محیط جدید آشنا شود، سپس کار را شروع کنید. به یاد داشته باشید که هدف شما، پیشرفت تدریجی است. بنابراین انتظار زیادی نداشته باشید.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۲۲۶۳۴۵۵۸-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره