روانشناسی کودک و نوجوان

کودک نافرمان

کودک نافرمان اگر فرزندتان در شمار کودکان عصبی و نق نقو است و از دستورات شما پیروی نمی‌کند. به پرسش هایتان پاسخ نمی دهد، باید قبل از پرداختن به مشکل شب ادراری، اینگونه مسائل را حل و رفع کنید.

وقتی بتوانید با موفقیت بر این مشکل کودک غلبه کنید، اغلب مشکل شب ادراری هم برطرف خواهد شد. اگر با این که کودک دیگر عصبی نیست، هنوز شب ادراری دارد.

کودک نافرمان

راهکار زیر را امتحان کنید :

۱. به طور کلی حرف ها و دیدگاههای منفی کودک را درباره شب ادراری نادیده بگیرید. او را محاکمه را بازخواست نکنید یا حتی پاسخ ندهید. وقتی می‌گوید مثلاً به شب ادراری اصلاً اهمیت نمی‌دهم یا همه اش تقصیر شماست که من شب‌ها خودم را خیس می کنم حتی نیم نگاهی هم به او نیندازید و اعتنایی نکنید.

۲. از نمودار یا یادداشتی استفاده کنید که نشان دهنده شب هایی باشد که کودک جایش را خیس نکرده است و او را برای آن شبها تشویق کنید. برای نمونه یک نمره یک روش نمره و امتیاز ابداع کنید که بر اساس آن هرچه کودک شب های بیشتری رختخواب خشک داشته باشد، امتیاز بیشتری بگیرد. همانطور که گفته شد به واکنش های منفی کودک اصلا اعتنایی نکنید. جدول یا نمودارتان را جایی قرار دهید که او نتواند آن را پاره کند.

کودک نافرمان

۳. تا حد امکان، رفتاری مثبت داشته باشید. به کودک بیاموزید که چگونه ملحفه هایش را عوض کند و چگونه شلوارهای خیس اش را در رخت چرک ها بیندازد. اگر او در برابر این کار مقاومت کرد، او را مجبور به این کار مجبور به این کار کنید. فقط به یاد داشته باشید که خونسردی خود را حفظ کنید و به هیچ عنوان کودک را مسخره نکنید یا کاری نکنید که باعث خجالت او شود.

۴. حتی اگر واکنش های کودک منفی است، به او کمک کنید که دریابد بهبود و رفع شب ادراری چقدر خوب است برای مثال، برای کودک توضیح دهید که اگر شب ادراری او قطع شود، به راحتی می‌تواند در اردو ها شرکت کند و شب در خانه دوستش بخوابد.

کودک نافرمان

۵. با خونسردی و صبر و تحمل این مراحل را ادامه دهید. پاداش و تحسین را فراموش نکنید. انتظار شب ادراری های گاه و بیگاه رادهم داشته باشید و از کوره در نروید.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره