روانکاوی

کودک نوپا

کودک نوپا

کودک نوپا دوست دارد کنجکاوی کند و به هر شیئی دست یافتنی دست بزند؛ ولی شما نمی‌خواهید که کنجکاوی اش به صورت یک مشکل دائمی در بیاید. گاه کنجکاوی اش گیج کننده است.

به طوری که ساده‌ترین شی او را به هیجان می‌آورد؛ ولی اسباب بازی هایی که متخصصان ساخته اند، توجه او را جذب نمی کند بسیاری از اوقات، والدین اسباب‌بازی‌هایی خریداری می‌کنند که کودکان هم برای آنها آمادگی ندارند.

کودک نوپا

اگر شما چنین کاری کرده اید آنها را از دسترس کودک خود خارج کنید و هنگامی که با علاقه بیشتری به سوی آنها می‌رود، در اختیارش قرار دهید. اگر کودک خردسال شما، دوست دارد با اشیایی بازی کند که شما نمی‌خواهید مثلاً لوازم آرایش، باید قوانینی را به اجرا در آورید.

روشن سخن بگویید. قاطعانه، به وضوح و به گونه‌ای آرام به کودک بفهمانید که با چه چیزی باید بازی کند و با چیزی چه چیزی نمی‌تواند. حتی اگر خیلی اصرار کرد، قوانین را تغییر ندهید.

هیچ کاری را که فردا ناچار به متوقف کردن آن خواهید شد، آغاز نکنید. همه ما این کار را می کنیم و برای آنکه خودمان را در حال حاضر، از شر کودک خلاص کنیم، به او اجازه می دهیم که با چیزی بازی کند. ممکن است، ما گرفتار و خسته یا بی حوصله باشیم؛ ولی به یاد داشته باشید که فردا نیز او به سراغ همان اسباب بازی خواهد رفت و منصفانه نیست که بد اخلاقی کنیم. بکوشید ثابت قدم باشید. از همان آغاز با او قاطعانه رفتار کنید تا بدین ترتیب، زمینه و مشکلی در آینده برای ایجاد نشود.

کودک نوپا

توجه او را به سوی دیگری جلب کنید. هنگامی که کودک برای بازی به سوی شی نامناسبی می‌رود، قاطعانه نه! بگویید و در همان زمان، شیئی دیگری را به عنوان جایگزین به او بدهید. بیشتر کودکان، تنها در پی اشیایی هستند که به آن نگاه کنند یا آن را لمس کنند و اگر شما شی دیگری را به او بدهید، می‌توانید با صلح و صفا و او را به سوی دیگری جلب کنید.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره