روانکاوی

کژکاری های جنسی

کژکاری های جنسی

وجود اشکال در یک یا چند مرحله از مراحل چرخه پاسخ جنسی مانند اختلال در احساس ذهنی لذت یا میل جنسی و یا اختلال در کارکرد جنسی به صورت ذهنی را بدکارکردی یا کژ کاری جنسی گویند که ممکن است مادام العمر یا اکتسابی و موقعیتی باشند و به دلایل مختلفی ایجاد شده باشند.

• در زنان اختلال کمبود میل جنسی شایع تر است.
وجود میل جنسی به چندین عامل بستگی دارد که شامل زیستی، عزت نفس کافی، توانایی پذیرش خویشتن به عنوان یک فرد فعال جنسی، تجارب قبلی از رابطه جنسی، دسترسی به یک شریک جنسی مناسب و رابطه ای خوب در زمینه های غیر جنسی یا شریک جنسی می باشد.

• در مردان اختلال نعوظی رایج‌ترین شکل اختلالات انگیختگی جنسی می باشد که به آن عفن نیز می گویند. دلایل مختلفی از جمله علل عضوی، روانی یا ترکیبی از هر دو می تواند این اختلال را ایجاد کند که در مردان جوان و میانسال عمدتا ریشه روانی دارد.

• فروید یک نوع ناتوانی جنسی را ناشی از این می دانست که فرد نمی تواند احساس محبت نسبت به یک زن را با میل جنسی نسبت به او وفق دهد. مردهایی که چنین احساسات متعارضی را دارند فقط با زنهایی قادر به آمیزش جنسی موفق هستند که آنها را پست تر می دانند. سایر عواملی که ممکن است در بروز ناتوانی سهیم باشند همچون فراخود سخت‌گیر و کیفردهنده، ناتوانی برای اعتماد، احساس بی‌کفایتی یا احساس نامطلوب بودن به عنوان شریک جنسی هستند. مرد ممکن است به دلیل ترس، اضطراب و خشم یا مهارهای اخلاقی نتواند تکانه های جنسی خود را ابراز کند.

• آنورگاسمی در زنان اختلال ارگاسمی یا ارگاسم مهار شده می باشد که به معنی ناتوانی مستمر بگیا عود کننده زن برای دستیابی به ارگاسم است. عوامل زیادی در اختلال ارگاسمی زن دخالت دارند. این عوامل عبارت است ترس از حاملگی، طرد از سوی شریک جنسی، صدمه، خصومت نسبت به مردان و احساس گناه در مورد تکانه های جنسی. برخی از زنان هرگز تجربه ارگاسم را به دست نمی آورند.

• تعدادی از زنان متعدند ارگاسم معادل از دست دادن کنترل یا رفتار پرخاشگرانه، مخرب یا خشونت آمیز است یا لذت جنسی حق طبیعی زنان محترم نیست. انتظارات فرهنگی و محدودیت‌های اجتماعی زنان نیز در این مسئله دخیل است.

• اختلال ارگاسمی در مردها از انزوال زودرس و ناتوانی کمتر است. در یک رابطه مستمر، اختلال ارگاسمی اکتسابی مرد معمولاً بازتابی از مشکلات بین فردی است. ناتوانی در انزال در عده ای از مردان بازتاب خصومت ابراز نشده نسبت به همسر است که بیشتر در مردهای مبتلا به وسواس فکری عملی دیده می‌شود. مردی که در کنترل ارگاسم موفق نبوده است دچار احساس بی کفایتی جنسی می شود.

• مقاربت دردناک تناسلی که به شکل مداوم یا تکرار شونده ای وجود دارد چه در زن و چه در مرد به هنگام عمل جنسی یا قبل و بعد از آن اتفاق می‌افتد. این اختلال در زنان شایع تر بوده و با واژینیسم مرتبط یا همراه آن دیده می‌شود. علل عضوی در آن مردود است

• شیوع واژینیسم کمتر از اختلال ارگاسمی و در زنان تحصیلکرده و طبقات اجتماعی اقتصادی بالاتر دیده می شود.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره