روانشناسی کودک و نوجوان

گریه کودک

گریه کودک

یکی از کارهایی که کودکان به خوبی از عهده آن بر می آیند، گریه کردن است. تمام کودکان گریه می کنند، برخی بیشتر و برخی کمتر و چنین به نظر می‌رسد که نگرانی تمام والدین بر سر آن است که کودکشان کم یا زیاد گریه می کند.

دیده شده است که میزان معینی از گریه کردن را یکی از والدین طبیعی تلقی می‌کند، ولی پدر یا مادر دیگری آن را بیش از حد آزاردهنده، می داند. اجازه دهید پیش از آنکه راه‌حل‌هایی را برای گریه کردن کودک ارائه دهیم، واقعیت های سودمندی را برای شما بازگو کنیم.

گریه کودک

○ گریه کردن یکی از راه‌های طبیعی کودکان، برای برقراری ارتباط است. در حدود یک ماهگی، گریه کودک شکل خاصی می‌گیرد به‌گونه‌ای که مادر می‌تواند صدای گریه کودک خود را از گریه کودکان دیگر تشخیص دهد و همچنین، بین گریه ناشی از گرسنگی، عصبانیت و بدخلقی کودک تفاوت بگذارد.

○ گریه کردن کودکان برای ورزش دادن ششهایشان نیست. تنفس تمام ورزشی را که ششهایشان به آن نیازمند است، انجام می‌دهد.

گریه کودک

○ کودکان زیر سه ماه لوس نمی‌شوند. نوزادان، ابتدایی‌ترین برداشت از دنیا و ارتباطات را، از پاسخ‌های اطرافیانشان به دست می‌آورند. اگر به آنها توجه محبت آمیزی شده باشد، این برداشت سعادتمندانه خواهد بود. بررسی دکتر ماری ورث در این مورد نشان می‌دهد که کودکانی که نسبت به گریه آنها به علت این باور غلط توجه نشان دادن باعث لوس کردن کودک می‌شود بی‌توجهی نشان داده شده است، بعدا در سال اول زندگی، به دفعات بیشتر و به مدت طولانی تری گریه می‌کردند.

گریه کودک

○ با این حال، یک کودک چهار یا پنج ماهه ممکن است، یاد بگیرد که برای جلب توجه گریه کند. این انسانهای کوچک، دوست دارند که با پدر و مادرشان و دیگر اعضا خانواده باشند. بنابراین، وقتی در می یابند که وقتی صدا بزنند کسی پاسخ خواهد داد و تنها دستاویز برای صدا زدن، گریه کردن است، چرا چنین نکنند؟ این کار موثر واقع می‌شود!

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره