روانکاوی

۱۰ فکر منفی مزاحم

۱۰ فکر منفی مزاحم

  1. من به اندازه کافی خوب نیستم

آیا تا به حال فکر کرده اید که شما به اندازه کافی خوب نیستید؟هنگامی که احساس می کنیم که ما به اندازه کافی خوب نیستیم، ما تمایل داریم در این احساسات خود با شک و تردید غرق شویم.

این واقعا مربوط به عزت نفس پایین ما است، اما حقیقت این است که هر کس به اندازه کافی خوب است. شما ممکن است مهارت ها و ابزارهایی برای رسیدن به آنچه که اکنون می خواهید را داشته باشید اما مطمئنا به اندازه کافی خوب و شایسته آنچه که می خواهید است.

اگر شما یک اسکانس ۱۰ دلاری داشته باشید و آن را روی زمین بگذارید، آیا ارزش آن را از دست داده اید؟ البته که نه! پس چرا احساس می کنید ارزش خودتان را بر اساس آنچه که در زندگی انجام داده اید از دست می دهید؟ خود را محدود نکنید زیرا همه به اندازه کافی خوب هستند.

فکر مثبت جدید – من ارزشمند هستم، درست مثل هر کس دیگری.

۲٫ من نمی توانم آن کار را انجام دهم

“نمی توانم” یکی از کلمات محدود کننده ای است که می توانید به خودتان بگویید. هنری فورد گفت: “آیا شما فکر می کنید که می توانید یا نمی توانید، شما درست است.” بنابراین اگر به خودتان بگویید که نمی توانید این کار را انجام دهید، به ذهنتان و مغزتان پیام می فرستید که نمیتوانید آن کار را تجربه کنید. ذهن شما امتحان نخواهد کرد اگر قبلا گفته اید که نمی تواند این کار را انجام دهد.

فکر مثبت جدید – “من می توانم آنچه را که به آن می اندیشم انجام دهم”

۳٫ من به اندازه دیگران خوش شانس نیستم 

این اندیشه به طور معمول یک هذیان است که زندگی دیگران بهتر است و پر از خوش شانسی است. این بسیار ناتوان کننده است که فکر کنید که هرگز شانس نخواهید داشت.

فکر مثبت جدید – چیزهای خوبی هم برای من اتفاق می افتد.

۴٫ فکر نمی کنم در آینده اراده آن کار را خواهم داشت.

هر روز با انتخابهایی که انجام میدهید و عادتهایتان، آینده خود را شکل میدهید. با محدود کردن افکار خود می توانید فرصت های خود را خراب کنید. اگر به این باور برسید که می توانید آنچه می خواهید انجام دهید مشکل حل می شود.

فکر مثبت جدید – من اطمینان دارم که خواهم خواست.

۵٫ باید بهتر از من باشم

استفاده از کلمه “باید” در این زمینه واقعا منفی است. چقدر با خودتان می گویید “باید حرکتی هوشمندانه، منظم تر، کارآمدتر، و غیره داشته باشم.

فکر مثبت جدید – من تلاشی برای تغییر آنچه من دوست ندارم انجام می دهم

۶٫ من به اندازه کافی قوی نیستم

طبیعی است که احساس کنید که شما در زمان های مختلف قوی نیستید. ما همه انسان هستیم و هیچ کس در زمین نمی داند که چند بار احساس ضعف می کند. با این وجود مهم است که مکالمه ای که بعدا با خودتان دارید داشته باشید. اگر شما این واقعیت را تقویت کنید که احساس قوی بودن نکنید، چگونه می توانید احساس کنید که احساس می کنید؟ در عوض، به خودتان بگویید که شما به اندازه کافی قوی هستید و خودتان را برای یافتن قدرت مورد نیاز در آن لحظه حمایت کنید.

فکر مثبت جدید – من به اندازه کافی قوی برای مقابله با این کار هستم

۷٫ هیچ کس به من اهمیت نمی دهد

ممکن است احساس کنید که شما تنها هستید و کسی نگران آن نیست، اما متقاعد شده ام که مردم در مورد شما فکرهایی می کنند که شما نمی دانید. مردم به شما اهمیت می دهند ولی نه همه، و فقط گاهی احساساتشان را همانگونه که هست بیان می کنند.

فکر مثبت جدید – مردم به من اهمیت می دهند

۸٫ من به اندازه کافی هوشمند نیستم

این یک بیانیه بسیار عمومی است، اما بسیاری از مردم اغلب آن را می گویند و پس از آن احساس بدی دارند . شما دقیقا در چه چیزی هوشمند هستید؟ من شرط میبندم، اگر از شما خواسته شد تا برخی از مناطق که شما باهوش هستید شناسایی را کنید، اگر واقعا سعی کردید، می توانید. همه افراد باهوش و کامل در تمامی موارد باهوش نیستند.د اگر احساس می کنید که در یک مورد خاص از دانش فاقد فهم هستید، زمان را برای مطالعه و یادگیری آنچه که می خواهید تنظیم کنید.

فکر مثبت جدید – من باهوش هستم و در حال تحصیل هستم که بتوانم هوش را نیز مدیریت کنم

۹ اگر این کار را به خوبی انجام ندهم، شکست خورده ام

انتظارات بالا برای خودتان و داشتن شرایطی که به ارزش خودتان در عملکرد شما بستگی دارد، عادلانه نیست. اگر سعی نکنید هرگز نمی دانید، اگر می خواهید نتیجه های مختلفی کسب کنید، باید در زندگی شانس داشته باشید. از شکست نترسید، شکست واقعی دائمی نیست

فکر مثبت جدید – من می خواهم امتحان کنم، از ترس نگران نیستم، مهم نیست چه چیزی مهم است

۱۰٫ بدترین سناریو

به طور کلی منفی فکر می کنیم که هرچیزی که اتفاق می افتد، بیشتر احتمال دارد بدترین سناریو باشد. افکار ما بسیار قدرتمند هستند و استفاده از تجسم به عنوان یک تکنیک برای تصور کردن بهترین حالت است. وقتی بهترین سناریو را تصور میکنید، بر نتایج خود تأثیر میگذارید.

فکر مثبت جدید – بهترین اتفاق خواهد افتاد …

همه ما لحظاتی به افکار منفی فکر می کنیم، پس همه ما انسانیم. هنگامی که اکثر افکار شما منفی هستند، در پایان روز امید خود را از دست می دهید. افکار ما به طور مستقیم بر احساس ما تاثیر می گذارد و بنابراین، آنچه در زندگی انجام می دهیم متاثر از افکار ماست. خودتان را محدود نکنید و آن قدر که برای شما امکان پذیر است، افکار خود را مدیریت کنید و نتایج خود را تغییر دهید.

 

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرماییدا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره